Modliński policjant skuteczny nie tylko na służbie

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza z Posterunku Policji w Modlinie, zatrzymany został 31- latek, który dokonał sklepowej kradzieży na kwotę ponad 800 zł. Policjant robiąc zakupy zauważył mężczyznę, gdy ten przekroczył linię kas z towarem za który nie zapłacił. Mundurowy natychmiast ujął złodzieja, a następnie przekazał go patrolowi. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 1 grudnia 2023 r. około godz. 16:30, na terenie jednej z warszawskich galerii handlowych. Policjant z modlińskiego posterunku, będąc po godzinach pracy, robił zakupy. Idąc pasażem zauważył mężczyznę, który przekroczył linię kas ze skradzionym towarem i próbował się oddalić. Policjant zareagował błyskawicznie. Podbiegł do 31- latka i ujął go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Na miejscu mundurowi wylegitymowali sprawcę kradzieży. Okazało się, że łupem 31- letniego obywatela Rosji padł towar o wartości 869 zł. Za przestępstwo kradzieży będzie on teraz odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Postawa naszego policjanta jest doskonałym przykładem świadomości noszonego munduru.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.