Msza Święta w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej SGSP

18 września podczas trwającego Zgrupowania Kandydackiego K-2022, odprawiono Mszę Polową w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (PBL SGSP) w Zamczysku Nowym na terenie Puszczy Kampinoskiej, której przewodniczył podkarpacki kapelan wojewódzki strażaków ks. Paweł Samborski. Koncelebrantami byli: mazowiecki kapelan wojewódzki strażaków ksiądz Jerzy Sieńkowski, śląski kapelan wojewódzki strażaków ksiądz Michał Palowski. We mszy uczestniczyli również krajowy kapelan strażaków wyznania ewangelicko-augsburskiego ksiądz Adam Glajcar oraz krajowy kapelan strażaków wyznania prawosławnego ksiądz archimandryta Sergiusz (Matwiejczuk).

Podczas homilii zaznaczono, że droga, którą obrali nowoprzyjęci strażacy jest drogą piękną, dającą satysfakcję, ale również wymagającą wielu poświęceń i pracy. Służba strażaka wymaga poświęcenia i całkowitego zaangażowania tak jak życie w rodzinie. Nie da się być strażakiem, mężem, żoną na pięćdziesiąt procent. W każdej dziedzinie życia należy angażować się całym sobą, aby odnosić sukcesy. Przytoczone zostały również słowa Ewangelii “kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny”.

Zastępca-Komendanta Głównego nadbryg. dr inż. Adam Konieczny wyraził wdzięczność dla rodziców za okazane wsparcie swoim córkom i synom oraz pogratulował znalezienia się ich dzieci w elitarnym gronie przyszłych podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Po uroczystości odbyły się ćwiczenia demonstracyjne w wykonaniu kadry SGSP i strażaków w służbie kandydackiej. Kandydaci zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne nabyte w trakcie przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, niezbędne podczas pełnienia służby w PSP.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny, Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Mariusz Feltynowski, Prorektor-Zastępca Komendanta ds. operacyjnych bryg. Paweł Fliszkiewicz, Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy st. bryg. Roman Krzywiec, kadra Zgrupowania oraz bliscy strażaków w służbie kandydackiej.

PBL SGSP w Zamczysku Nowym posiada bogatą ponad pięćdziesięcioletnią historię, na której kartach zapisują się nowe pokolenia oficerów. Życie tego wyjątkowego miejsca składa się z corocznie powtarzających się, ale jakże ważnych dla przyszłych absolwentów wydarzeń, do których z sentymentem wraca po latach każdy oficer.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.