Nadchodzi kolejny sposób na kontrolę pracowników!

Nie da się ukryć, że wielu pracowników w godzinach pracy załatwia osobiste sprawy. Niewinne przeglądanie poczty osobistej, portali społecznościowych, używanie samochodu do celów prywatnych to wszystko sprawia, że właścicielom przedsiębiorstw pieniądze uciekają przez „palce”. W środowisku biznesowym czas to pieniądz, dlatego przedsiębiorcy znaleźli sposób na nierzetelnych pracowników.

Monitoring i po problemie

O ile kontrola w biurze jest łatwiejsza, o tyle sprawdzenie wykonywania obowiązków w terenie nie jest już takie proste. Właściciele firm działających tylko w biurze już od dawna stosują programy komputerowe blokujące portale społecznościowe i inne strony niezwiązane z zadaniami służbowymi. Zatrudnieni menagerowie działów mogą też bez problemu w każdej chwili sprawdzić jak pracuje ich podwładny. Co jednak z kierowcami zawodowymi lub przedstawicielami handlowymi? Na popularności w ostatnim czasie zyskały systemu do monitoringu pojazdów. To narzędzia, które umożliwiają we wnikliwy sposób ocenić każdy element floty. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przedsiębiorcy mogą kontrolować zużycie paliwa, zarządzać produktywnością, a nawet niwelować ryzyko uszkodzenia pojazdów służbowych.

Czujne oko pracodawcy

Nowoczesny monitoring GPS może zostać zamontowany w każdy pojeździe bez względu na jego gabaryty, a nawet w maszynach budowlanych. Dzięki niemu pracodawca ma możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym dokładnego położenia pojazdu, a także monitorowania wszelkich postojów. Zamontowany GPS nieustannie przesyła informacje o lokalizacji samochodu. Z użyciem tych niewielkich urządzeń bez wychodzenia z biura możliwa jest ocena prawidłowego wykonywania poleceń służbowych. Pracownicy nie będą już mogli samochodem służbowym załatwiać prywatnych spraw, gdyż system GPS od razu namierzy nieprawidłowości w trasie i postoju.

Zmniejsz koszty zużycia paliwa

Wielu przedsiębiorców boryka się ze „znikającym” paliwem z baku pojazdów i maszyn budowlanych. I na te tajemnicze zjawisko znalazło się rozwiązanie. Właściciele mogą kontrolować stan paliwa za pomocą sondy paliwowej, przepływomierza, a także na odczytach z szyny CAN przesyłającej dane na platformę informacyjną GPS. Ostatnie rozwiązanie cieszy się największą popularnością, gdyż jego montaż nie wymaga naruszenia instalacji w pojeździe. Jak pokazują badania firmy decydujące się na ten system odnotowują redukcję zużycia paliwa na poziomie nawet 15%.

Czy pracownik musi wiedzieć?

Montaż urządzeń GPS w pojazdach służbowych może się odbyć bez uprzedniej zgody pracownika. Podwładny musi jednak zostać później poinformowany o tym fakcie. Jak pokazują regulacje prawne niedozwolone jest też monitorowanie poczynań pracownika poza godzinami pracy. Kontrola może się odbywać jedynie w czasie pracy i w momencie realizacji zadań służbowych. Pracodawcy nie informujący o tym fakcie mogą zostać posądzenia o naruszanie przepisów o ochronie danych osobowych. (źródło: http://www.gpsguardian.pl/ )

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.