Narkotyki ukrył w pudełku po telefonie

Kilka dni temu policjanci z Czosnowa zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy wieczór policjanci z komisariatu policji w Czosnowie pełnili służbę na terenie gminy Czosnów i Leoncin. Około godziny 18- ej w Cząstkowie Polskim na ulicy Różanej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zmienili kierunek swojej wędrówki i próbowali coś ukryć. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

W związku z powyższym mundurowi podjęli wobec mężczyzn legitymowanie. Okazało się, że to dwaj 34- letni obywatele Ukrainy. Policjanci, podczas prowadzonych czynności ujawnili u mężczyzn substancje psychotropowe. Artem N. w pudełku po telefonie schował zapakowane w folię aluminiową zawiniątko z brunatnym proszkiem oraz strzykawki z zawartością brunatnego płynu. Po badaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to heroina.

U drugiego z mężczyzn, Vladyslava C. mundurowi ujawnili zawiniątko w folii aluminiowej, z zawartością białych kryształków. Narkotester wykazał, iż jest to metamfetamina. Mężczyzn zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Następnie policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty posiadania środków odurzających. 34- latkowie przyznali się do zarzucanych ich czynów.

Każdemu z nich grozi teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

st. asp. Joanna Wielocha