Nasielscy policjanci odebrali medale im. podkomisarza Andrzeja Struja

Wśród odznaczonych 13 lutego 2023 r. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego medalami im. podkomisarza Andrzeja Struja znaleźli się dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku st. sierż. Marcin Malinowski i st. sierż. Sebastian Marchewka. W uroczystości wzięli udział Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja, Pani Anna Struj.

W poniedziałek 13 lutego 2023 r. odznaczenia z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego odebrało 86 policjantów z całego kraju. Szef MSWiA Mariusz Kamiński w swoim wystąpieniu podkreślił, że wyróżnieni medalami funkcjonariusze narażali własne życie ratując innych nie tylko będąc w służbie, ale również w czasie wolnym. Minister wspomniał, że dzięki odwadze, ofiarności i profesjonalizmowi policjantów, Polacy mogą czuć się bezpiecznie.

Do wyróżnionych policjantów zwrócił się też Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk„To wielki zaszczyt uścisnąć dłoń niezwykłym ludziom, którzy noszą policyjne mundury. Nie wahaliście się nawet przez moment, kiedy zagrożone było ludzkie życie. Nie bacząc na płomienie, kłęby dymu, lodowatą wodę czy wysokość. Dziękuję za waszą niezwykłą postawę”.

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że Policja pamięta o swoich bohaterach, wspominając, że – „Nazwisko podkomisarza Andrzeja Struja, jest jednym za 125 na tablicy pamięci w Komendzie Głównej Policji. To nazwiska naszych koleżanek i kolegów, którzy począwszy od 1990 roku oddali swoje życie w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Dzięki nim Polska dzisiaj jest państwem bezpiecznym”.

Podkomisarz Andrzej Struj zginął od ciosów nożem, po tym jak 10 lutego 2010 r., podczas urlopu interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj.

Wśród odznaczonych znaleźli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku. Medale odebrał st. sierż. Marcin Malinowski oraz st. sierż. Sebastian Marchewka, funkcjonariusze Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego nasielskiego komisariatu. Mundurowi w 2022 r. interweniowali podczas pożaru domu jednorodzinnego na terenie Nasielska. Policjanci z płonącego budynku wynieśli nieporzytomnego mężczyznę, ratując mu życie.

info MSWiA/podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.