Nasielsk: ŁapZaMajka

9 października 2015 roku w nasielskim kinie Niwa odbyły się przesłuchania uczestników, którzy zgłosili się do przeglądu wokalnego ŁapZaMajka. Organizatorem akcji był Dawid DOMALAK Domała, którego w tej inicjatywie wspierał Nasielski Ośrodek Kultury.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015.

Do konkursu zgłosiło się po kilkoro uczestników z każdej z dwóch kategorii (rap i śpiew). Występującej młodzieży bacznie dopingowali najbliżsi i znajomi, ale także niezależne jury, które miało nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców (Wojtek Gęsicki, Grzegorz Antoniuk, Katarzyna Bieńkowska, Piotrek „Anusz” Anuszewski, Maciej „Krenio” Dobrzyński, Paweł „Zwierzak” Zwierzchowski). W kategorii rap największe uznanie i pierwsze miejsce zajął Marcel Bober (II miejsce – Nastukani, III miejsce – Zioło Zet). W grupie wokalnej na wyróżnienie zasłużyła Maria Piwowarek, która jednogłośnie zdobyła najwyższe miejsce na podium (II miejsce – Natalia Łyczkowska, III miejsce – Zuzanna Smutkiewicz). Prócz pamiątkowych statuetek, słodyczy i nagród rzeczowych na finalistów czekała nagroda główna – sesja nagraniowa w Izabelin Studio.

18 października sześcioosobowa grupa pod opieką organizatora udała się do bardzo znanego i mającego wieloletnią tradycję studia w Izabelinie. Na początku uczestnicy zwiedzili jedno z trzech sal studyjnych otrzymując garść informacji o tym miejscu od pani manager Iwony Puczyńskiej. Potem przyszedł czas na pokazanie swoich umiejętności wokalnych. Każdy z finalistów miał możliwość zarejestrowania swojego wokalu do wybranej przez siebie piosenki, a nad przebiegiem nagrań i obróbką utworów czuwał właściciel studia i wieloletni realizator dźwięku pan Andrzej Puczyński.

Dodatkową atrakcją z tego wyjazdu jest także wideo z przebiegu nagrań, oraz płyta CD, którą finaliści otrzymali w kilku egzemplarzach na pamiątkę wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W Internecie powstał specjalny profil (www.facebook.com/ŁapZaMajka) gdzie można obejrzeć zarówno wideo ze studia, prezentacje przesłuchań wszystkich uczestników z kina NIWA, oraz zdjęcia z całego przebiegu tej akcji.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.