Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nasielsk: Obraz nawiedzenia u św. Wojciecha

W sobotnie popołudnie (14.11) parafia św. Wojciecha w Nasielsku przeżywała dobę nawiedzenia, kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystościom przewodniczył bp. Roman Marcinkowski – biskup pomocniczy diecezji płockiej. Jako pasterz parafii św. Wojciecha, witam Cię Maryjo pośród nas – witał obraz ks. kan. Tadeusz Pepłoński, proboszcz parafii. – Przychodzisz nie jako sąsiadka, koleżanka, ale jako Matka – do dzieci. Przychodzisz i mówisz: „Słuchajcie mojego Syna, a nie zawiedziecie się, nie zagubicie wiary w dzisiejszej epoce i cywilizacji śmierci”. Proszę pokornie, pomóż nam jeszcze bardziej ukochać Kościół, w którego wierze przyjęliśmy chrzest święty. Pomóż przemieniać naszą parafię w prawdziwą wspólnotę braci i sióstr, którzy mogą na siebie liczyć w dniach szczęścia i w dniach naznaczonych cierpieniem i smutkiem. Niech nasza parafia będzie jak rodzina, a rodziny naszej parafii staną się domowymi Kościołami – prosił ks. kan. Pepłoński.

W niedzielne popołudnie obraz przewieziono do parafii św. Rocha w Cieksynie.

 

Foto: Agnieszka Otłowska – „Gość Płocki”

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.