Nasielsk: Ogromne utrudnienia na kolei

Od godz. 14 występują bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie z Warszawy do Gdańska i Olsztyna. Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej w Nasielsku pociągi są przeciągane po jednym torze z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych, co skutkuje nawet kilkugodzinnym opóźnieniem. Utrudnienia mogą potrwać do rana.

Najpierw po godz. 11 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na odcinku Nasielsk – Świercze i uszkodzenia pantografów w składzie Pendolino relacji Rzeszów – Gdynia. W związku z tym zdarzeniem ruch odbywał się po jednym torze. Następnie po godz. 14 doszło do podobnego zdarzenia na drugim torze. Tym razem ucierpiał skład Pednolino z Krakowa do Gdyni. Ruch, po tym zdarzeniu, został całkowicie wstrzymany. Na miejsce skierowano dwa pociągi sieciowe.

Obecnie, jak informują PKP PLK, po zabezpieczeniu sieci, od godz. 17:30 dwie lokomotywy spalinowe przeciągają składy dalekobieżne na odcinku Modlin – Gąsocin. Ruch odbywa się po jednym torze. Skutkuje to wciąż dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Pociągi na trasie między Warszawą a Gdańskiem i Olsztynem kursują z bardzo dużym opóźnieniem, przekraczającym nawet 200 minut.

Jak podaje Portal Pasażera, wg stanu na godz. 19:00, na stacji Warszawa Wschodnia pociąg IC Sobieski 54000/105 Gdynia Główna – Wien Hbf ma 304 min. opóźnienia, poc. IC 15101 Wybrzeże Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna 268 min. opóźnienia, poc. IC 5306 Gdynia Główna – Kraków Główny 246 min opóźnienia, pociąg IC Żeromski 5320 Olsztyn Główny – Kraków Główny 222 min. opóźnienia, a IC Sobieski 104/45000 Wien Hbf – Gdynia Główna 207 min. opóźnienia.

Koleje Mazowieckie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki – Gąsocin. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów na odcinku Warszawa – Działdowo. W pociągach PKP Intercity wydawany jest dodatkowy poczęstunek dla podróżnych.

Jak informują PKP PLK, przywrócenie ruchu trakcją elektryczną planowane jest jeszcze dziś. Na chwilę obecną Portal Pasażera podaje, że może to nastąpić ok. godz. 20:40. Naprawa uszkodzonej sieci, przy utrzymaniu ruchu pociągów, może potrwać do jutra rana.

AKTUALIZACJA 10 marca, godz. 22:30

O godz. 22:00 PKP PLK poinformowały, że liczba lokomotyw spalinowych, które przeciągają składy między Modlinem a Gąsocinem, została zwiększona z trzech do pięciu. Na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Kraków Główny dla pasażerów oczekujących na pociągi wydawane są poczęstunki.

Nadal występują bardzo duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Jak podaje Portal Pasażera, wg stanu na godz. 22:35, na stacji Warszawa Wschodnia pociąg IC 5306 Gdynia Główna – Kraków Główny ma 466 min. opóźnienia. IC 3523 Kolberg Kraków Główny – Olsztyn Główny 390 min. opóźnienia, IC Pobrzeże Kołobrzeg – Wrocław Główny 355 min. opóźnienia, IC 5308 Gdynia Główna – Rzeszów Główny 345 min. opóźnienia, IC 5326 Sienkiewicz Olsztyn Główny – Kraków Główny 327 min. opóźnienia.

O godz. 22:16 wznowiono ruch trakcją elektryczną w torze nr 2. Jednocześnie trwa naprawa w torze nr 1. Na miejscu są cztery pociągi sieciowe. Przewidywany czas naprawy ok. godz. 4:00. W poniedziałek rano pociągi powinny przejeżdżać bez przeszkód dwoma torami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.