Nasielsk: Przeszukania w jednej z firm. Zatrzymani urzędnicy

Na terenie Nasielska funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Warszawie w ramach nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku śledztwa, dokonali przeszukania siedziby jednej z firm biorących udział w przetargach na terenie Pułtuska. Zatrzymany został właściciel.

CBA zatrzymało  8 osób, wśród nich burmistrza miasta Pułtusk oraz jego zastępcę, prezesa i główną księgową Zarządu Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz inspektora zajmującego stanowisko specjalisty do spraw Zamówień Publicznych i kierownika Wydziału Inwestycji, Rolnictwa i Pozyskania Środków Pozabudżetowych. Zatrzymani zostali również przedsiębiorcy z Warszawy i Nasielska.

Śledztwo Prokuratury Regionalnej w Białymstoku wszczęto na skutek zawiadomienia z dnia 5 sierpnia 2016 r. złożonego przez Pana Krzysztofa Jurgiela – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczącego niegospodarności w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie w latach 2008 – 2014. Do postępowania, z uwagi na związek podmiotowy i przedmiotowy włączono następnie inne wątki dot. przetargów na wykonywanie prac remontowych zorganizowanych w Pułtusku w 2015 roku.

Obecnie trwają przeszukania w miejscach pracy i zamieszkania podejrzanych, a także w siedzibach dwóch firm uczestniczących w postępowaniach przetargowych – w Warszawie i Nasielsku.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie zostaną przeprowadzone z ich udziałem czynności procesowe polegające na ogłoszeniu zarzutów: przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inne osoby – art. 231 § 2 k.k., uczestnictwa w zmowie przetargowej – art. 305 § 1 k.k, przedłożenia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania dotacji – art. 297 § 1 k.k. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W zależności od wyników powyższych czynności zostaną podjęte dalsze decyzje w sprawie, w tym również co do zasadności i konieczności stosowania środków zapobiegawczych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.