Nasielsk: Spotkanie policjantów z nasielskimi przedszkolakami

W piątek policjanci nowodworskiej komendy i nasielskiego komisariatu zorganizowali spotkanie dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Nasielsku. Podczas zajęć informacyjno- profilaktycznych omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zabrakło pokazu policyjnego sprzętu oraz możliwości obejrzenia radiowozu. Dzieci otrzymały z rąk Burmistrza Nasielska upominki w postaci elementów odblaskowych. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz dwoje dzielnicowych z Komisariatu Policji w Nasielsku, 24 września br. spotkało się z maluszkami w jednym z nasielskich przedszkoli.

Podczas prelekcji, mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego korzystania z przejścia dla pieszych. Policjantki uświadomiły najmłodszym jak ważne dla bezpieczeństwa jest posiadanie w widocznym miejscu elementów odblaskowych. Maluchy chętnie powtarzały cyferki numeru alarmowego 112 oraz doskonale wiedziały o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas kontaku z osobą obcą. Przedszkolaki z radością oglądały również wyposażenie policyjnych radiowozów oraz sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych podczas codziennej służby.

Za wzorowy udział w spotkaniu, dzieci otrzymały z rąk Burmistrza Nasielska, Pana Bogdana Ruszkowskiego upominki w postaci elementów odblaskowych, aby były jeszcze bardziej bezpieczne i widoczne na drodze.

Na zakończenie policjanci wspólnie z przedszkolakami odbyli spacer ulicami Nasielskia, podczas którego edukowali dzieci, jak prawidłowo poruszać sie po drodze i przechodzić przez „zebrę”.

Funkcjonariusze byli bardzo zadowoleni z ogromnej wiedzy i zaangażowania przedszkolaków w całe spotkanie.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również