W gminie Nasielsk zakończono II turę bezpłatnego szkolenia „Rolnik w sieci”, którego celem było ułatwienie pracy rolnikom, pokazanie jak rozwijać własną działalność oraz zaoszczędzić czas i poprawić jakość życia wykorzystując możliwości jakie daje Internet.
Główny nacisk położony został na wypełnianie wniosków o dotacje, korzystanie z e-administracji, usług KRUS, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, Agencji Rozwoju Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz korzystanie z pomocy Ośrodków Doradztwa Rolniczego czy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Uczestnicy pogłębili wiedzę na temat korzystania z Internetu oraz tego w jaki sposób unikać zagrożeń z tym związanych.
Ostatnia, III tura spotkania odbędzie się 11, 13 i 15 marca br. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 23 69 33 021
Formularz zgłoszeniowy => https://nasielsk.pl/images/FORM_ZG%C5%81OSZENIOWY.pdf
Szkolenie realizowane jest w ramach programu „Ja w Internecie” , który zarządzany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa i finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych ”. Operatorem środków jest Fundacja Legalna Kultura.