Nie wypalaj traw! Giną ludzie i zwierzęta!

Ciepła pogoda spowodowała, że strażacy otrzymują zgłoszenia o pożarach traw i łąk. Niestety jest to zmorą w sezonie wczesnowiosennym gdy jest sucho.

W niedzielę 7 lutego strażacy z OSP Łomna interweniowali w Pieńkowie gm. Czosnów  gdzie płonęła w dwóch miejscach trawa przy wale. Mieszkańcy mówili strażakom, że widzieli jak podpalacz uciekał.

W poniedziałkową noc 8 lutego o godzinie 1:51 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze śmieci na cmentarzu w miejscowości Łomna. Po przybyciu druhów z miejscowej OSP, zastano rozwinięty pożar dwóch pojemników na śmieci.

We wtorek 9 lutego o godzinie 22:50 również druhowie z OSP Łomna interweniowali w Pieńkowie, gdzie doszło do pożaru trawy. Po powrocie do koszar, nie zdążyli rozejść się do domu otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem w Adamówku płonęła trawa. Niestety ogień się rozprzestrzeniał i potrzebna była pomoc zastępów z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Czosnów.

APELUJEMY!

Nie niszcz środowiska, nie wypalaj traw! W skutek pożarów giną zwierzęta a nawet ludzie!

Udział w akcji Pieńków 7 lutego:
539M14 – OSP Łomna
Komisariat Policji Czosnów

Udział w akcji Łomna 8 lutego:
539M14 – OSP Łomna

Udział w akcji Pieńków 9 lutego:
539M14 – OSP Łomna

Udział w akcji Adamówek 10 lutego:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M10 – OSP Czosnów
539M14 – OSP Łomna

MK

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.