Sudety alternatywą dla Tatr

Zima mimo, iż przyszła w tym roku stosunkowo później, to jednak nie w dalszym ciągu potrafi zaskoczyć nas swoimi walorami. W tym momencie warto się zastanowić, czy nie powinniśmy w jakimś stopniu z ów walorów skorzystać. Idealnym pomysłem okazuje się wycieczka w góry w towarzystwie całej rodziny. Okres tym bardziej sprzyja rodzinnym wypadom, w końcu sezon ferii zimowych na dobre zdążył się już rozgościć w niektórych rejonach polski.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Jednym z miejsc, które z pewnością warto choć raz odwiedzić podczas zimowych eskapad jest Karpacz. Gro z nas przy wyborze miejsca docelowego kieruje się przede wszystkim jego popularnością i wybiera Tatry, Pieniny lub Beskidy, zapominając niejednokrotnie o urokach naszych Sudetów. Poza występowaniem w tym regionie charakterystycznych okazów zwierząt oraz roślin, to co przyciąga turystów, to przede wszystkim wspaniały masyw górski, który rozciąga się na terenie Polski oraz dwóch sąsiadujących z nami państw. Karpacz to nie tylko góry. Znajdują się tu liczne atrakcje, które warto odwiedzić podczas wycieczki. Muzeum Zabawek, dziki wodospad, Western City to tylko nieliczne z nich. Przed wyjazdem najlepiej dokładnie zaplanować sobie trasę, tak by później nie żałować, że coś się pominęło.

To, co przyciąga turystów najbardziej

Sudety słyną ze swoich ośrodków turystyki rekreacyjnej. W samym Karpaczu znajdziemy świetnie przygotowane trasy narciarskie dla biegaczy oraz naśnieżone stoki górskie o różnych poziomach trudności. Dzięki czemu zarówno początkujący, jaki i co bardziej doświadczeni narciarze znajdą coś dla siebie. Na zboczu Pohulanki znajduje się także tor saneczkowy. Jego długość wynosi aż 1060 metrów i przeznaczony jest szczególnie dla osób żądnych ekstremalnych wrażeń. Tor dostępny jest przez cały rok. Dla tych, co zamiast aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu wolą leniuchować, też znajdzie się coś odpowiedniego. W Karpaczu znajdziemy różnorakie baseny, oraz salony spa, dzięki którym naładujemy nasze życiowe baterie na długie miesiące.

Przed wycieczką należy porządnie wypocząć

Po całodniowym jeżdżeniu na nartach przychodzi czas na zasłużony odpoczynek. Baza hotelowa w tych rejonach została co prawda bardzo zniszczona w okresie wojennym, jednak z uwagi jednak na liczne walory geologiczne oraz przyrodnicze tegoż miejsca jest ona na nowo rozwijana. Każdego roku powstają tu nowe ośrodki wczasowe oraz noclegownie i hotele. Ważnym jest by ów hotel spełniał nasze wymagania oraz naszej rodziny. Warto przed wyjazdem zaznajomić się z ich ofertami i dopasować coś stricte pod spersonalizowane wymagania. Ceny za nocleg są różne i zależą od tego, co dane miejsce ma nam do zaoferowania oraz ile gwiazdek posiada. Wykonajmy też wcześniej kilka telefonów po różnych ośrodkach i najzwyczajniej popytajmy co dany hotel ma nam do zaoferowania. Rozwiejemy dzięki temu wszelkie nasze wątpliwości, dopasujemy ofertę, która nas zadowoli oraz przyczyni się do tego, iż wyjazd nasz zostanie w pamięci na lata. (źródło: http://hotelgreno.pl/hotel)

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.