Nie zatrzymał się do kontroli, bo przewoził narkotyki

41- latek z gminy Nasielsk odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz posiadanie mefedronu. W sobotnią noc został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji z nasielskiego komisariatu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Problemy 41-latka zaczęły się od kontroli drogowej, którą w sobotnią noc próbowali przeprowadzić funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku. Jednak kierowca nie wykonał poleceń policjanta do zatrzymania się i pojechał dalej. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Zatrzymali kierowcę w Nunie, kiedy próbował się ukryć, wjeżdżając bmw na teren prywatnej posesji.

Dokładna kontrola, którą przeprowadzili policjanci prewencji ujawniła, że mieszkaniec nasielskiej gminy nie ma prawa jazdy, za to w pojeździe i przy sobie posiada torebki strunowe z zawartością białych kryształków. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to mefedron. Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi.

Wykonane przez policjantów z Nasielska czynności pozwoliły na przedstawienie 41-latkowi zarzutów niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania substancji psychotropowych oraz kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.