Niedzielni rowerzyści z promilami

W niedzielę mundurowi z powiatu nowodworskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność.

13 września 2020 r. policjanci zatrzymali na drogach powiatu nowodworskiego trzech nietrzeźwych rowerzystów. Funkcjonariusze z posterunku policji w Zakroczymiu, w Wygodzie Smoszewskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 20- latka z miejscowości Mochty Smok. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 1,42 promila. Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat w kwocie 500 zł.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, tego samego dnia w Zakroczymiu na ul. Płońskiej podjęli kontrolę drogową wobec poruszającego się po drodze publicznej rowerem, 47- latka z Trębek Nowych. Przeprowadzone przez policjantów “drogówki” badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu mężczyzna ma 1,06 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Funkcjonariusze nasielskiego komisariatu policji podjęli w niedzielę interwencję wobec jadącego rowerem 52- latka z gminy Nasielsk. Jego jazda tzw. “wężykiem” wzbudziła w nich podejrzenie, że mężczyzna może być pijany. Po wykonanym badaniu nie było już co do tego żadnych wątpliwości. 52- latek w wydychanym powietrzu miał 2,06 promila alkoholu. Został na niego nałożony mandat karny w kwocie 500 zł.

APELUJEMY do rowerzystów o odpowiedzialność i rozsądek. Kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości to stwarzanie zagrożenia dla swojego życia i zdrowia.

st. asp. Joanna Wielocha