Nowy Dwór Maz: Kierowała autem mając ponad 2 promile

12 września br. policjanci nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 49- letnią mieszkankę Nowego Dworu Mazowieckiego. Kobieta kierowała autem mając ponad 2 promile alkoholu. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór, o godzinie 21:40 funkcjonariusze wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Thommee zauważyli pojazd renault kangoo. W związku z tym, że zachowanie kierującej autem wzbudziło ich podejrzenia postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po podjęciu interwencji od razu wyczuli od siedzącej za kierownicą renaulta 49- latki z Nowego Dworu Mazowieckiego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety aż 2,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policja apeluje o nie wsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność i narażanie siebie oraz innych na utratę zdrowia, a nawet życia.

st. asp. Joanna Wielocha