Nowe Grochale: Areszt za spowodowanie wypadku

Nowodworscy policjanci zatrzymali 47-letniego kierowcę renault megane, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podczas manewru wyprzedzania wypadł z drogi i uderzył w słupy linii energetycznej i ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia 4 pasażerów auta trafiło do szpitala. Kierowca po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sławomir W. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 18 maja w Nowych Grochalach gm. Leoncin. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 47-letni kierowca renault megane stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupy linii energetycznej i ogrodzenie posesji. W wyniku wypadku 4 pasażerów auta trafiło do szpitala. Po przebadaniu kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sławomir W. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za jazdę po pijanemu i miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wczoraj nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 47-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z nowodworskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.