Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowodworcy policjanci o bezpieczeństwie nad wodą

Okres wakacji, czas wolny, słoneczna pogoda- wszystko to sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Aby ten czas upłynął bezpiecznie i przyjemnie, nowodworscy policjanci kolejny raz włączyli się w 6 edycję ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Mundurowi starają się dotrzeć do jak największej ilości osób wypoczywających w rejonie akwenów wodnych, edukując i informując przebywających tam plażowiczów, szczególnie dzieci.

W tym tygodniu nowodworskie funkcjonariuszki, wspólnie z policjantami Komisariatu Rzecznego, udały się w rejon zbiorników wodnych i plaż na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie rozmawiały z wypoczywającymi tam osobami o bezpieczeństwie nad wodą. Wszystko odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Spotkania miały na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi zwrócili uwagę na wybieranie strzeżonych kąpielisk, stosowanie się do regulaminu kąpieliska, niekorzystania z kąpieli wodnych po spożyciu alkoholu, korzystania ze sprawdzonego sprzętu pływackiego oraz z kapoków, niepozostawiania rzeczy osobistych bez opieki, pilnowania dzieci i przebywania zawsze w pobliżu swoich pociech, nieprzeceniania swoich umiejętności pływackich oraz nieskakania do wody płytkiej i o nieznanym dnie.

Takie spotkania będą na bieżąco realizowane przez najbliższe, wakacyjne tygodnie. Wszystkie będą miały na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas rekreacji w rejonie akwenów wodnych. Wypoczynek w tych miejscach powinien wiązać się z promowaniem odpowiedzialnych postaw wśród osób wypoczywających nad morzem i jeziorami, a w rezultacie przyczynić się do ograniczenia liczby utonięć.

Policjanci zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie „ Artystyczny przewodnik”, którego celem jest bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą. Rozdawali też ulotki informacyjne, dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.