Policjanci i strażacy wspólnie dbają o bezpieczeństwo nad wodą

W związku z rozpoczętym sezonem letnio- urlopowym, nowodworscy policjanci i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej podejmują działania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w rejonie zbiorników wodnych na terenie powiatu nowodworskiego. Wspólne patrole tych służb są realizowane przez cały okres wakacyjny i można je spotkać w rejonie akwenów wodnych i plaż, gdzie zadbają o bezpieczeństwo naszego wypoczynku.

Sezon letnio- urlopowy, słoneczna i ciepła aura, wszystko to zachęca do spędzania czasu wolnego nad wodą. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystających z wypoczynku w rejonie kąpielisk, leży w zainteresowaniu wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej pełnią łączone służby na terenie powiatu nowodworskiego. Spotkać ich można przez cały okres wakacyjny, gdzie w rejonie zbiorników wodnych realizują działania prewencyjno- edukacyjne. Ich głównym celem jest propagowanie właściwych zachowań na wodą, przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, uprawiania sportów wodnych, żeglowania czy wędkowania. Wspólne działania powiązane są z ogólnopolską akcją informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:
1. Wybieraj strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli.
2. Flaga czerwona na kąpielisku oznacza zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.
3. Stosuj się do regulaminu kąpieliska, oznaczeń i poleceń ratownika.
4. Zawsze bądź w pobliżu swoich dzieci i nie spuszczaj ich z oka – chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.
5. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich.
6. Nie skacz do nieznanej i płytkiej wody, bo takie skoki mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.
7. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, nie wchodź do wody po choćby najmniejszej jego dawce.
8. Z rekreacji w wodzie zrezygnuj również, gdy jesteś głodny lub po obfitym posiłku, albo po długotrwałym przebywaniu na słońcu.
9. Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego, a wypływając kajakiem, łódką czy rowerem wodnym zawsze nakładaj kamizelkę ratunkową.
10. Wypoczywając nad wodą, nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki.

W razie niebezpieczeństwa zadzwoń na numer 112.

podkom. Joanna Wielocha
foto: PSP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.