Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nowodworscy pogranicznicy w akcji

Wczoraj (16.02.2016) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa/Modlin wspólnie z policjantami z KPP Ostrów Mazowiecka w ramach przeciwdziałania nielegalnej migracji oraz akcji pod kryptonimem „Bezpieczne Ferie 2016” przeprowadzili działania kontrolne na terenie miasta i powiatu ostrowskiego. Kontrole prowadzone były głównie w rejonach dróg krajowych nr 8 i 60 w miejscowościach Prosienica i Ostrów Mazowiecka.

Zadaniem funkcjonariuszy SG było monitorowanie przemieszczania się cudzoziemców po drogach międzynarodowych, przeciwdziałanie nielegalnej migracji, zapewnienie bezpieczeństwa, a także przeciwdziałanie przestępczości, której wykrywanie należy do właściwości Straży Granicznej. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze PSG Warszawa – Modlin wylegitymowali 12 osób – 4 ob. Litwy, 2 ob. Białorusi, 3 ob. Ukrainy, 2 ob. RP i 1 ob. Rosji. Skontrolowali 6 pojazdów osobowych, w tym jeden zarejestrowany na terytorium Litwy, dwa – na terytorium Polski, jeden zarejestrowany na terytorium Rosji oraz dwa na terytorium Białorusi. W wyniku kontroli nie stwierdzono wzmożonej aktywności cudzoziemców będących w zainteresowaniu Straży Granicznej, a wszyscy skontrolowani spełniali warunki wjazdu i pobytu na terytorium RP. Policjanci natomiast realizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego typu działania prewencyjne prowadzone są cyklicznie przez funkcjonariuszy placówek Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zazwyczaj podejmowane są wspólnie z funkcjonariuszami innych służb: Policją, ITD, SOK czy Strażą Miejską.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.