Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Joanna Lewandowska w Scenie Zaułek

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy bardzo kulturalny wieczór ze Sceną ZAUŁEK w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Założyciel i gospodarz Sceny Wojtek Gęsicki zaprosił do nas Joannę Lewandowską, wokalistkę, aktorkę, kompozytora , jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.

Joanna uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych, gdyż daje gwarancję mocy przekazu, której próżno szukać u innych piosenkarek. Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez. Zbigniewa Łapińskiego, Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Ireny Santor, Andrzeja Zaryckiego.

Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. Skarga Jerozolimy.

Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu rzuca każdą publiczność na kolana.

Czasem mówi o sobie „złodziejka piosenek” – wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa.

Joanna Lewandowska szczyci się tym, iż występuje tylko z najlepszymi muzykami. Współpracuje na stałe m.in. z Pawłem Stankiewiczem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim, Robertem Siwakiem.
Spaja ona w ten sposób dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Jeśli bawi – to do łez. Jeśli porusza, to do trzewi.

Na estradzie towarzyszyć artystce będą Paweł Stankiewicz – gitary i Krzysztof Łochowicz – gitary.

Tradycyjnie czarować nas będzie mistrz akordeonu Fafał Grząka, który wspierać będzie brzmieniowo barda, poetę i kompozytora Wojtka Gęsickiego.

Przybywajcie zatem do Nowodworskiego Ośrodka Kultury ul.I.Paderewskiego 1a w dniu 19 lutego 2016 r. o godz. 19.00 Karty Wstępu na wydarzenie, w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.

19.02.02

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.