Nowodworskie lato w mieście

W terminie 17 lipca – 11 sierpnia br. Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim organizował dla dzieci półkolonie, którym przyświecało hasło: Poznaj swoje miasto!

Akcja skierowana do uczniów nowodworskich szkół podstawowych w tym roku zgromadziła łącznie 240 uczestników w wieku od 7 do 13 lat. W trakcie dwóch, dwutygodniowych turnusów każda z grup pod opieką wychowawcy mogła wziąć udział w wielu zajęciach sportowo-rekreacyjnych, warsztatach, pogadankach oraz wycieczkach m.in. do Parku Rozrywki Julinek. Uczestnicy zwiedzili i poznali historię Twierdzy Modlin oraz Muzeum Historii Miasta przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Nowym Dworze Mazowieckim. Ponadto, mogli spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak: siatkówka – zajęcia prowadzone przez trenera Cezarego Tullina z LOS Nowy Dwór Mazowiecki, tenis stołowy – treningi prowadzone przez trenera Damiana Wasiaka z KTS Nowy Dwór Maz., boks – zajęcia prowadzone m.in. przez trenerów Macieja Frąckiewicza i Alana Chmurskiego z Klubu Bokserskiego Nowy Dwór Mazowiecki, trening piłki nożnej prowadzone przez trenerów z MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Ponadto, uczestnicy uczyli się podstaw tenisa ziemnego z panem Stanisławem Życieńskim, naukę tańca i cheerleadingu, plażówki, a także uczyli się pływać pod okiem instruktora.
Dzięki uprzejmości druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dzieci nauczyły się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji opowiedziały o bezpiecznych zachowaniach w czasie wypoczynku, wysłuchali pogadanki z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Dzieci odwiedził także nosorożec Rogatek, z kampanią edukacyjno-informacyjną „Kolejowe ABC” organizowaną przez Urząd Transportu Kolejowego. Na koniec intensywnych zajęć uczestnicy wzięli udział w pikniku, podczas którego każdy przeszedł „chrzest półkolonisty” i zaprezentowano pokaz mody, gdzie wybrano najlepsze stroje.

NOSiR

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.