Nowy Dwór Maz: 2 miesiące aresztu dla sprawcy wypadku

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 32-letniego obywatela Ukrainy, areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego w którym zginął 44-letni pielgrzym. Do zdarzenia doszło w sobotę (18.06) chwilę po godzinie 1 w nocy w miejscowości Wygoda Smoszewska gm. Zakroczym.

Jak już informowaliśmy, obcokrajowiec podróżując samochodem marki peugeot potrącił pieszego, który szedł na tyle pielgrzymki z Modlina Twierdzy do Czerwińska nad Wisłą. Rannego mężczyznę przewieziono w asyście lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety obrażenia były tak poważne, że pacjent nie przeżył zderzenia.

W niedzielę rano przesłuchano naszego reportera, który szedł razem z pielgrzymką i widział całe zdarzenie. W chwili wypadku stał się mimowolnym koordynatorem działań ratowniczych wzywając służby, zabezpieczając miejsce zdarzenia oraz przekazując wszystkie szczegóły przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom.

Prokurator po przesłuchaniu zatrzymanego obywatela Ukrainy, postawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Aby mężczyzna nie uciekł z kraju i nie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sprawie przesłuchiwani będą jeszcze inni świadkowie oraz organizatorzy pielgrzymki. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim po zebraniu kompletu materiału dowodowego, skieruje do sądu akt oskarżenia.

Pogrzeb zmarłego pielgrzyma odbędzie się w Modlinie Twierdzy w piątek o godzinie 15. Nabożeństwo będzie odprawione z ceremoniałem wojskowym. Zmarły był żołnierzem w stopniu podpułkownika.

PJ

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.