Nowy Dwór Maz: 39-latek skoczył z mostu

W środę (22.11) o 11:30 Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało nowodworskie służby o 39-letnim mężczyźnie, który skoczył z mostu na rzece Narwi w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast ruszyła Państwowa Straż Pożarna oraz OSP Ratownictwo Wodne, Policja, Ratownictwo Medyczne i Nowodworskie WOPR.

Akurat w czasie patrolu zmotoryzowanego w obrębie rzeki Narwi, byliśmy na wysokości OSP Ratownictwo Wodne. Po otrzymaniu informacji zauważyłem przez lornetkę, że z wody na jeden z filarów wychodzi mężczyzna. Na miejsce natychmiast zadysponowałem skuter z ratownikiem, który popłynął w miejsce zdarzenia– mówi asp. sztab. Dariusz Siachowicz – Kierownik Ogniwa Wydziału Prewencji Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

Po chwili pod mostem był operator skutera wodnego z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Druh Norbert Wysocki zastał na jednym z filarów mostu, mokrego i wyziębionego ale agresywnego 39-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego, który przed chwilą skoczył z mostu. Podczas spokojnej rozmowy z mężczyzną udało się uspokoić jego emocje. Gdy na miejsce podpłynęła łódź nowodworskiego WOPR, 39-latek oświadczył, że będzie tylko rozmawiać ze strażakiem ze skutera, który jest mu znany a innych nie chce. Ponieważ mężczyzna znów zaczął był agresywny z miejsca akcji natychmiast wycofano inne jednostki.

Wykorzystałem ten fakt i zaproponowałem mężczyźnie spłynięcie do siedziby OSP Ratownictwo Wodne, gdzie będziemy mogli usiąść przy kawie i spokojnie porozmawiać. Mężczyzna przystał na tą propozycję ale po warunkiem, że łodzią popłynę wraz z nim – mówi dh Norbert Wysocki – Wiceprezes OSP Ratownictwo Wodne.

W tym celu Norbert Wysocki przesiadł się na łódź nowodworskiego WOPR, na którą wsiadł niedoszły samobójca i udali się do siedziby OSP RW. Tam po chwili zjawiła się policja i zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala na konsultacje psychiatryczną. Mężczyzna na widok policjantów już na brzegu, ponownie zrobił się agresywny.

Na miejsce skierowano załogi prewencji oraz techników oraz funkcjonariuszy wydziału śledczo – dochodzeniowego – mówi podkom. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 + 531Ł2 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M35 + 537Ł10 – OSP Ratownictwo Wodne
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
R-2 – Nowodworskie WOPR
Komisariat Rzeczny Policji  w Warszawie
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.