Nowy Dwór Maz: Będzie dworzec z poczekalnią

W Nowym Dworze Mazowieckim poza przebudową i wydłużeniem peronów, będą również prowadzone prace budowlane budynku stacji z kasą biletową i poczekalnią. Przy ulicy Morawicza wybudowany zostanie parking oraz stanowiska odjazdowe dla autobusów.

Przy ulicy Morawicza (stacja PKP) powstanie parking typu „Parkuj i Jedź”. Obecnie trwają prace projektowe.
P&R – założenia

Zgodnie z założeniami projektu powstanie naziemny parking dla samochodów osobowych, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Dla podróżnych poruszających się na dwóch kółkach zostaną stworzone miejsca postojowe dla rowerów wraz z zadaszeniem (wiata). Cały teren będzie ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem. Parking będzie również odwodniony do kanalizacji deszczowej. Dodatkowo powstaną systemy: informacji o wolnych miejscach parkingowych, wjazdu i wyjazdu oraz ewidencji parkujących samochodów.
Wykonany zostanie również punkt ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

Będzie poczekalnia!
Poza budową parkingu przewidziano dofinansowanie także do budowy miejsca obsługi podróżnych. Według założeń Miasta będzie utworzona poczekalnia z toaletą, dzięki czemu przywrócona zostanie podstawowa funkcjonalność dworca rozebranego przez Spółkę PKP.

Projekt zakłada stworzenie spójnej całości z możliwością rozbudowy wiat przewidzianych obecnie na 40 rowerów. Architekci proponują zestawienie trzech rodzajów materiałów: szkła, betonu oraz blachy w postaci paneli na dach i perforowanych elementów elewacji. Do tego przewiduje się małą architekturę w postaci ławek modułowych z betonu architektonicznego z drewnianymi siedziskami oraz powiązane z nimi wizualnie kosze na śmieci.
Zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

Plany PKP – przebudowa stacji
PKP Polskie Linie Kolejowe planują kolejne inwestycje na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Dzięki nim nasza stacja zyska możliwość obsługi dłuższych składów, a pasażerowie uzyskają lepszy dostęp do pociągów. 12 października na stacji PKP odbyła się konferencja prasowa z udziałem Andrzeja Bittela – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Ireneusza Merchela – Prezesa PKP PLK S.A, Jacka Kowalskiego – Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego oraz samorządowców. Jak zapowiadają przedstawiciele ministerstwa i spółki w ramach planowanej inwestycji oba perony przy ul. Morawicza będą wydłużone o ok. 100 m. Wybudowane też zostaną nowe wejścia na perony, zamontowane zostanie nowe oświetlenie i dodatkowe ławki, a także ułatwienia dla osób słabowidzących i niedowidzących. Po zakończeniu prac perony będą dłuższe, dzięki czemu zatrzyma się przy nich każdy pociąg.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.