Nowy Dwór Maz: E-usługi medyczne od 2017 roku

Dobre wieści dla pacjentów Nowodworskiego Centrum Medycznego. Już w przyszłym roku w placówce wprowadzone zostaną nowoczesne e-usługi medyczne. To kolejny projekt, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 5,8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020.

Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Szybki postęp technologiczny przekłada się na coraz szersze zastosowanie rozwiązań informatycznych w życiu codziennym, w tym również w opiece zdrowotnej. Dzięki środkom unijnym nowe technologie informacyjno – komunikacyjne wprowadzone zostaną w Nowodworskim Centrum Medycznym. Z myślą o pacjentach powstanie system informacji medycznej z elektroniczną platformą do gromadzenia, analizy i możliwością udostępniania danych.

W ramach projektu zaplanowano modernizację i rozbudowę systemu teleinformatycznego szpitala. Wdrożony zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, który umożliwi lekarzowi dostęp do pełnej dokumentacji  o przebiegu leczenia, co pozwoli szybciej ocenić stan zdrowia pacjenta. Ten z kolei, w każdej chwili będzie mógł zdalnie przez internet podejrzeć historię swojej choroby, zalecenia, recepty i wyniki badań (np. radiologicznych, laboratoryjnych, EKG lub EEG). Dzięki archiwizacji kopii wyników badań obrazowych w dwóch miejscach – na terenie szpitala oraz w tak zwanej ”chmurze”, czyli na wirtualnym dysku – zwiększy się bezpieczeństwo informacji medycznych.

Elektroniczne usługi umożliwią również szybszą komunikację pacjenta ze szpitalem i kontakt z lekarzem, gdyż dostęp do platformy e-usług możliwy będzie za pomocą urządzeń mobilnych. Chorzy będą mogli zatem m.in. umówić się na wizytę u specjalisty bez konieczności wychodzenia domu. Ponadto poprzez e-mail lub sms otrzymają potwierdzenie wybranego terminu albo powiadomienie o odwołaniu lub przesunięciu terminu konsultacji. System przyśpieszy także wymianę danych z innymi placówkami. To ważne, ponieważ projekt będzie realizowany w partnerstwie z SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, SPZOZ w Nasielsku, SPZOZ w Pomiechówku i SZPZOZ w Wieliszewie.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.