Nowy Dwór Maz: Kolejna odsłona Więcej Niż Kino za nami

W ramach cyklu Więcej Niż Kino w Nowodworskim Ośrodku Kultury tym razem obejrzeliśmy film pt. „Pewnego razu w listopadzie…” (2017). Gościem wieczoru był reżyser filmu Andrzej Jakimowski, z którym ciekawą i burzliwą dyskusję zwyczajowo poprowadził red. Stanisław Zawiśliński.

„Pewnego razu w listopadzie…” to film o ambitnej i społecznej tematyce. Andrzej Jakimowski staje po stronie ludzi wykluczonych, pokazując jak bezdomność, pozbawia ludzi fundamentalnych praw człowieka. Zarówno fabuła filmu, jak i dyskusja, dotyczyły problematyki reprywatyzacji oraz wiążących się z nią kwestii wykluczenia społecznego – tematów ważnych i wciąż aktualnych.

Podczas spotkania z Andrzejem Jakimowskim, usłyszeliśmy wiele interesujących historii dotyczących pracy reżysera na planie filmowym. Rozmowa z tak ciekawą osobowością, jak Andrzej Jakimowski zachwyciła naszą publiczność, a tematyka filmu skłoniła do głębokich refleksji i przemyśleń.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.