Modlin Twierdza: Diecezjalne Obchody 100-lecia Niepodległości

Diecezja Płocka na czele z biskupem Piotrem Liberą oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki wraz z burmistrzem Jackiem Kowalskim zapraszają na Diecezjalne Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Centralne obchody odbędą się w piątek (9.11) w Modlinie Twierdzy.

Uroczystości rozpocznie Msza święta w budowanym kościele w Modlinie Twierdzy. Nabożeństwu przewodniczyć będzie biskup płocki Piotr Libera. Msza zaplanowana została na godzinę 14. Po modlitwach w budowanej świątyni, zebrani przejdą ulicami Twierdzy Modlin na cmentarz wojskowy, gdzie odmówione zostaną modlitwy za zmarłych oraz Apel Pamięci i wygłoszone zostaną okoliczne przemówienia. Zebrani złożą kwiaty pod pomnikiem. Całość obchodów zakończy przedstawienie teatralne w hali sportowej przy Zespole Szkolno Przedszkolnym przygotowane przez modlińską młodzież.

Modlińska strona Nowego Dworu Mazowieckiego leży w granicach administracyjnych diecezji płockiej. Modlińska Twierdza walczyła w obu wojnach. Po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości do modlińskich koszar powróciło Wojsko Polskie. Historia modlińskiej Twierdzy jak i 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, będzie uroczyście upamiętniona przez organizację Diecezjalnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W uroczystych obchodach wezmą udział nie tylko mieszkańcy miasta czy powiatu ale i województwa oraz różnych parafii diecezji płockiej. Nasz portal objął patronat medialny nad uroczystościami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.