Akcja Znicz 2018: Bezpieczne święta bez wypadków

W tym roku na nowodworskich drogach było bezpiecznie. W trakcie pięciodniowej akcji „Znicz 2018” policjanci odnotowali 17 niegroźnych kolizji. Nie było żadnego wypadku, a co za tym idzie nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących. Był to czas wytężonej pracy mundurowych, który zaowocował bezpieczeństwem na drodze i umożliwił kierującym spokojne dotarcie na groby swoich bliskich.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października i trwała do późnych godzin popołudniowych 4 listopada. Przez 5 dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

W tym roku na naszych drogach doszło do 17 niegroźnych kolizji. To oznacza, że nikt nie został ranny ani nie poniósł śmierci. Jest to niewątpliwie duża zasługa wytężonej pracy nowodworskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem obywateli w te świąteczne dni.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.