Nowy Dwór Maz: Na Pólku śmierdzi gazem

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie osiedla Pólko w Nowym Dworze Mazowieckim, trzykrotnie interweniowała straż pożarna i policja do zapachu gazu na klatce schodowej oraz załączonej czujki alarmowej. 

Wszystkie alarmy okazywały się być fałszywe i na szczęście nigdzie nie doszło do wycieku gazu.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w niedzielę 13 marca o godzinie 20:15.  W bloku przy ulicy Bohaterów Modlina 69, mieszkańcy wyczuwali silny zapach gazu. Na miejsce wysłano dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz patrol policji. Ustalono, że podczas wymiany butli gazowej doszło do wylania się nawaniacza, który spowodował intensywny zapach. Po przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej, działania zostały zakończone.

Drugie zgłoszenie wpłynęło w środę 16 marca o godzinie 17:38. W bloku przy ulicy Bohaterów Modlina 63 również wyczuwalny był zapach gazu. Na miejsce wysłano zastępy ratowniczo – gaśnicze. Strażacy na klatce schodowej wyczuli woń nawaniacza. Badanie miernikiem nie wykazało przekroczenia norm. Po przewietrzeniu klatki schodowej, zapach nie był ponownie wyczuwalny.

Trzecie zgłoszenie wypłynęło w czwartek 17 marca o godzinie 7:36 z Ulicy Sempołowskiej. Właściciel jednego z mieszkań poinformował strażaków o załączonej czujce alarmowej. Podejrzewał, że w mieszkaniu ulatnia się gaz. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia zastępy straży pożarnej, ustalono, że doszło do awarii czujki, którą polecono wymienić.

PJ
Foto: Czytelnik

Dodaj komentarz