Nowy Dwór Maz: Pies ratownik przeszedł zabieg

Maks Salazar I, pies z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy, który szkoli się do pomocy ratownikom wodnym w ostatnim czasie pilnie trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie przeszedł zabieg pod narkozą.

Maks jest bardzo aktywnym ruchowo labradorem. Nie przeszkadza mu zimno aby pływać w rzece Narwi czy też biegać po śniegu i lodzie. Uwielbia również zabawy z pozorantami, dzięki którym uczy się jak nieść pomoc innym. Kilka dni temu, przewodnik Norbert Wysocki zauważył, że Maks zachowuje się nienaturalnie i bardzo się ślini. Po sprawdzeniu okazało się, że ma bardzo poważnie uszkodzony ząb.

Natychmiast trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie pod narkozą przeszedł zabieg leczenia kanałowego zęba i jego uzupełnienia. Całość trwała kilka godzin ale zakończyła się szczęśliwie i młody ratownik na czterech łapach, jest już pełny sił do dalszych treningów.

Maksa pokochali wszyscy. Pisze o nim prasa zarówno branżowa jak i ogólnopolska. Dzieci w przedszkolach i szkołach czekają na spotkanie z nim. Maks jako jedyny pies w jednostce OSP Ratownictwo Wodne szkolony jest do niesienia pomocy w wodzie.

Zakup psa Maksa Salazara I został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.