Nowy Dwór Maz: Pijany motorowerzysta uderzył w bariery

68-letni kierowca skutera odpowie za jazdę po pijanemu. Mężczyzna wjeżdżając na nowodworski most „narwiany”, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w barierę. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przebadali 68-latka alkomatem. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu (22.01) policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego na w rejonie mostu na rzece Narew. Na miejscu ustalili, że 68-letni kierowca skutera nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierę. Niestety po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście 68-latek nie doznał poważnych obrażeń, ani nikt z pozostałych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.