Nowy Dwór Maz: Pijany wjechał do rowu

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czosnowie patrolując teren miasta zauważyli pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Jak się okazało za kierownicą znajdował się kompletnie pijany mężczyzna. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Ponadto mężczyzna nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz za czyn, którego się dopuścił grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek po godzinie 22:00 policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego w rejonie ul. Wojska Polskiego zauważyli pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Silnik pojazdu był uruchomiony i wszystko wskazywało na to, że do zdarzenia doszło chwilę wcześniej. Oszołomiony mężczyzna przekazał, że jadąc obwodnicą w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego nagle stracił panowanie nad kierownicą. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła silna woń alkoholu wyczuwalna od kierującego. Badanie stanu trzeźwości jednoznacznie wykazało, że mężczyzna posiadał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie jedyne przewinienie kierującego. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku.

Teraz 27-latek po raz kolejny odpowie przed sądem. Naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności zaś sprawca prowadzący pojazd w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.