Nowy Dwór Maz: Premier Morawiecki na TOR Modlin o zaostrzeniu kar dla kierowców

Samochód nie może być śmiercionośna bronią w rękach nieodpowiedzialnych ludzi pod wpływem alkoholu. Zobowiązałem rząd do zdecydowanych działań i będziemy dążyć do jak najszybszego uchwalenia odpowiednich przepisów w tym zakresie, mówił w czwartek w Nowym Dworze Mazowieckim premier Mateusz Morawiecki. 

 – Zmieniamy zasady związane z mandatami i grzywnami, a w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu przewidujemy możliwość konfiskaty samochodu i bardzo wysokie kary pozbawienia wolności. Mam nadzieję, że te zmiany doprowadzą do ostrożniejszej i bezpiecznej jazdy. Zmiany te będą konsultowane z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami – mówił na TOR Modlin premier Morawiecki.
Na polskich drogach, w wioskach i miastach musi być bezpiecznie, bo niestety wciąż mamy jeden z wyższych współczynników wypadków w UE licząc na 100 tysięcy mieszkańców. Policja będzie zdecydowanie karała nadużycia w ruchu drogowym tak, żeby Polska była bezpieczniejsza.
Same zmiany przepisów to za mało – dlatego jeszcze raz apeluję o rozwagę i odpowiedzialność na drogach – dodał premier.
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.