Nowy Dwór Maz: Próbowali okraść WOPR

Nieznani sprawcy w nocy z czwartku na piątek (3/4 lutego) próbowali dostać się do pomieszczeń w których przechowywany jest sprzęt Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Na szczęście złodziei ktoś wystraszył i uciekli, pozostawiając na miejscu łomy, które miały pomóc zapewne w dostaniu się do środka budynku. Nieznani sprawcy uszkodzili jedynie zamek. Na ślady próby włamania jako pierwszy natknął się prezes WOPR-u Jacek Kolanko, który powiadomił policję.

Zgłoszenie wpłynęło w piątek przed godziną 13 i zakwalifikowane zostało jako uszkodzenie mienia. Poszkodowany nie złożył wniosku o ściganie sprawców – mówi asp. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

To nie pierwszy przypadek w okolicy gdzie złodzieje okradają organizacje powołane do niesienia pomocy. 11 września 2014 roku złodzieje włamali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie gm. Wieliszew, skąd skradli sprzęt potrzebny do niesienia pomocy. Pisaliśmy o tym tutaj. Dzięki pracy operacyjnej policji oraz pomocy ze strony agencji detektywistycznej, udało się ustalić sprawców i odzyskać skradziony sprzęt.

PJ/MK

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.