Nowy Dwór Maz: Przekręt przy sprzedaży galerii HIT?

Otwarte w październiku 2016 roku Centrum Handlowe HIT w Nowym Dworze Mazowieckim i jego sprzedaż kilka dni po otwarciu pod lupą prokuratury. Znany biznesmen Marek Mikuśkiewicz sprzedał wartą blisko 100 mln złotych galerie za… 0,5 mln.

Zdaniem syndyka przekazanie przez Mikuśkiewicza, twórcę Marcpolu, galerii handlowej Hit za 0,5 mln zł żonie, to działanie na szkodę wierzycieli. Transakcją zainteresowała się prokuratura.

Cztery dni po otwarciu galerii, biznesmen przeniósł własność nowodworskiej nieruchomości na działalność gospodarczą żony Grażyny. Z umowy wynika, że zrobił to w celu zwolnienia ze zobowiązania pieniężnego w wysokości pół miliona zł. Tymczasem biegli jeszcze w trakcie budowy galerii wycenili ją na 83,4 mln zł, zaznaczając że po jej ukończeniu wartość rynkowa wzrośnie do 98,9 mln zł.

Prokuratura uznała, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że ta gigantyczna różnica stanowi szkodę majątkową wielkich rozmiarów, którą wyrządzono wierzycielom.

– „Cena uwzględniała obciążenia hipoteczne oraz fakt niskiej komercjalizacji centrum handlowego w momencie sprzedaży. O żadnym pokrzywdzeniu wierzycieli nie może być mowy” – zapewnia Mikuśkiewcz i dodaje że była to zwykła rynkowa transakcja.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.