Leoncin: Policjanci spotkali się z seniorami

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, programie „Dzielnicowy bliżej nas” , oraz Krajowej Mapie Zagrożeń nowodworscy policjanci rozmawiali głównie z leoncińskimi seniorami na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do poruszenia tematyki oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP.

W leoncińskiej Świetlicy Wiejskiej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność seniorów. W debacie wzięli udział: Wójt Leoncina Adam Krawczak, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski, przedstawiciele samorządu oraz miejscowi policjanci.

Podczas debaty poruszono również trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom debaty została zaprezentowana aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. W spotkaniu wzięli również dzielnicowi pracujący w miejscowym posterunku, z którymi po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Niemniej jednak dysputa skupiła się na ówczesnych metodach oszustw, którymi padają osoby starsze. Padły również kwestie wykorzystywania seniorów do zawierania niekorzystnych umów na zakup towarów czy usług.

Wszystkie wnioski i uwagi uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.