Nowy Dwór Maz: Spotkanie policjanta z seniorami

W Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z seniorami. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych i instruował jak należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za administratorów, monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. “wnuczka”, przekazują często oszczędności całego życia.

Podczas spotkania z seniorami funkcjonariusz, przestrzegał przed zagrożeniami, na jakie są narażone osoby starsze. Informował również, w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec uczestnicy oklaskami podziękowali funkcjonariuszowi za poświęcony czas i zaprosili do udziału w kolejnych spotkaniach, poświęconych zagadnieniu bezpieczeństwa. Niewątpliwie spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki

 

Dodaj komentarz