Po akcji ratowniczej w lutym br. w Pomiechówku, gdzie mężczyzna próbował odebrać sobie życie skacząc z mostu do rzeki Wkry, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o odznaczenie Krzyżem Zasługi za Dzielność, dla dwóch funkcjonariuszy KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

W środę podczas uroczystości w Warszawie, krzyże zostaną wręczone asp. sztab w st. spocz. Robertowi Kołodziejskiemu, który podczas akcji pełnił funkcję Kierującego Działaniem Ratowniczym oraz st. str. Norbertowi Wysockiemu, który bez wahania wskoczył do wody i wyciągnął przy pomocy dowódcy Kołodziejskiego, tonącego mężczyznę na brzeg. Krzyże osobiście wręczy minister Mariusz Błaszczak.

O akcji pisaliśmy >>tutaj<<

Krzyż Zasługi za Dzielność nadaje się za czyny spełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli. Strażacy narażając swoje życie i zdrowie wskoczyli do wody bez specjalistycznego sprzętu w mundurach, które noszą w codziennej służbie i uratowali niedoszłego samobójce.

– asp. sztab. w st. spocz. Robert Kołodziejski w Państwowej Straży Pożarnej przepracował 19 lat. Początkowo w Komendzie Miejskiej w Warszawie a ostatnie 4 lata w Komendzie Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim. 31 sierpnia 2017 roku przeszedł na emeryturę.

– st. str. Norbert Wysocki w Państwowej Straży Pożarnej pracuje od 20. Cały czas w Komendzie Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jest również założycielem i wiceprezesem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

Zobacz również