Nowy Dwór Maz: Strażacy na spotkaniach z młodzieżą

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z obu nowodworskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych tuż przed feriami zimowymi odbyli szereg spotkań z młodzieżą w ramach akcji Bezpieczne Ferie.

Podczas spotkań w szkołach strażacy z PSP i OSP Nowy Dwór spotkali się z 70 uczniami a strażacy z OSP Ratownictwo Wodne z ponad 300 uczniami ze szkół w Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Emolinku gm. Zakroczym.

Ferie zimowe na terenie województwa mazowieckiego zaczynają się w dniu 28 stycznia i będą trwać do 8 lutego. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i satysfakcji naszych dzieci podczas feryjnego wypoczynku, Wojewoda Mazowiecki uruchomił kampanię edukacyjno-informacyjną o nazwie „Bezpieczne ferie 2019”. Główne założenia kampanii są następujące:

Akcja edukacyjna wśród dzieci i młodzieży szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z korzystaniem z tzw. dzikich lodowisk, zagrożeń pożarowych w budynkach mieszkalnych, w tym niebezpieczeństw wynikających z emisji tlenku węgla oraz zasady zgłaszania zdarzeń na numery alarmowe 998 i 112.

Partnerami Państwowej Straży Pożarnej w realizacji założeń kampanii „Bezpieczne ferie 2019” są:
– Mazowiecki Kurator Oświaty w zakresie kontroli miejsc i organizatorów zimowego wypoczynku pod względem przestrzegania przepisów przeciwpożarowych.
– Policja w zakresie wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych oraz w ramach współpracy przy organizacji pokazów ratownictwa dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz lokalnych społeczności podczas ćwiczeń jednostek straży pożarnej na zamarzniętych akwenach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.