3 października na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego na prośbę Policji, do poszukiwań zaginionej osoby, włączono zastępy Straży Pożarnej. Akcja trwała blisko 12 godzin a po jej zakończeniu, zarówno do lokalnych mediów jak i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, wpłynęła skarga strażaków ochotników na brak wyżywienia.

Strażacy z jednej z jednostek OSP biorący udział w akcji złożyli skargę do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w której zarzucili brak ciepłego posiłku podczas wielogodzinnej akcji.

Jeszcze w październiku podczas rozmów ze strażakami i policjantami jedni na drugich przerzucali odpowiedzialność za przygotowanie posiłków dla osób biorących udział w poszukiwaniach.

Wersja Straży Pożarnej
– W pierwszej wypowiedzi Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Mariusz Wyszyński informował naszą redakcję, że to na policji spoczywa obowiązek zapewnienia wyżywienia, bo to oni są organizatorami poszukiwań. Natomiast Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji st. asp. Joanna Wielocha – mówiła, że do policji nikt nie zwrócił się o przygotowanie posiłku dla strażaków. – Gdyby taka prośba wpłynęła, to policjanci zorganizowaliby takie wyżywienie – mówiła w październiku policjantka.

Wersja druga
Po kilku dniach już wersje stron się różniły. Strażacy przyznali, że to oni powinni zapewnić wyżywienie i doszło do niedomówienia na miejscu działań. Policja zasłoniła się rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie długotrwałych akcji ratowniczych, szczegółowych norm, zasad i warunków otrzymania wyżywienia w czasie tych akcji.

Rozporządzenie na które powołała się Komenda Powiatowa Policji mówi o tym, że to na Państwowej Straży Pożarnej ciąży obowiązek zapewnienia wyżywienia po 6 godzinach akcji ratowniczej. Poszukiwania należy uznać jako akcję ratowniczą.

Odpowiedź z Warszawy
Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Bogdan Łasica po przeprowadzonej analizie akcji ratowniczej z 3 października uznał, że podczas działań nastąpił błąd w interpretacji przepisów dotyczących wyżywienia strażaków ochotników. W związku z tym Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim został pouczony w kwestii odpowiedniej interpretacji obowiązujących przepisów oraz zapewniania wyżywienia podczas trwających wydłużony czas działań ratowniczych.

W między czasie nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym samym odpowiedzialność za organizację wyżywienia podczas kolejnych akcji spocznie na nowym komendancie, który również otrzymał pismo z Komendy Wojewódzkiej w tej sprawie.