Nowy Dwór Maz: Twierdził, że uciekał bo nie miał maseczki, ale posiadał marihuanę

W poniedziałkowy wieczór policjanci nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali 22-latka, który jak się okazało posiadał marihuanę. Początkowo próbował wmówić mundurowym, że podjął ucieczkę, ponieważ nie miał maseczki. Teraz, za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.

15 marca przed godz. 19:00 policjanci zespołu do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnili służbę na terenie miasta. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, którego chcieli wylegitymować. 22-latek gdy tylko zauważył funkcjonariuszy od razu podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg za nim, nie tracąc go z zasięgu wzroku. W pewnym momencie nowodworzanin odrzucił trzymaną w ręku foliową torebkę, co oczywiście nie umknęło uwadze mundurowych. Po chwili mężczyzna był już w rękach policjantów, którzy okazali się od niego szybsi i bardziej sprawni.

Początkowo 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego tłumaczył funkcjonariuszom, że na ich widok zaczął uciekać, bo nie miał maseczki. Policjanci widzieli jednak, że odrzucił torebkę z zapięciem strunowym. Za chwilę okazało się, że znajduje się w niej susz roślinny. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie wskazało, że jest to marihuana.

22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz, zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.