Nowy Dwór Maz: Wernisaż Magdaleny Król

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa Magdaleny Król pt. Nieoczywistość. Wernisaż odbędzie się w galerii Łącznik w budynku NOK przy ulicy Paderewskiego 1 A 26 lutego o godzinie 18:00.

Magdalena Król– artystka współczesna, która w swoich pracach łączy sztukę abstrakcyjną i figuratywną. Tematyka jej obrazów skupia się wokół emocji towarzyszących uważnej obserwacji rzeczywistości. W jej postrzeganiu świat realny ulega procesowi rozpadu aby ukazać się naszym oczom się jako rozedrgany, tajemniczy i niepokojący.

Istotnym czynnikiem odbioru jej prac jest wyrazista kolorystyka utrzymana w ciepłych tonacjach brązów, beżów i szarości. Artystka swobodnie łączy różne metody nakładania farb, począwszy od swobodnego rozlewania ich po powierzchni płótna, po staranne i pieczołowite pociągnięcia pędzla przy wypracowywaniu detali figuratywnych.

Magdalena Król przykłada dużą wagę do poszukiwania i doboru często niesztampowych mediów czy też środków warsztatowych, uzyskując dzięki temu zupełnie zaskakujące dla odbiorcy efekty wizualne. Na powierzchni jej obrazów możemy dostrzec trójwymiarowe struktury o niejednorodnej i intrygującej formie, zachęcające do eksploracji prac z różnych perspektyw.