Szczypiorno: Pieniądze ukradł na alkohol

Kilka dni temu dzielnicowy z Pomiechówka zatrzymał mężczyznę, który ukradł pieniądze członkowi swojej rodziny. Łup przeznaczył na zakup alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Cała sprawa miała miejsce w Szczypiornie. W piątek przed południem, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Pomiechówku został poinformowany o kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej. Jednak cała sprawa wyszła na jaw dopiero po trzech dniach. Osoby pokrzywdzone natychmiast powiadomiły dzielnicowego o zaistniałym przestępstwie.

Okazało się, że 63-letni mieszkaniec gminy Pomiechówek wykorzystując nieuwagę jednego z członków swojej rodziny ukradł mu środki finansowe. Mężczyzna po dokonaniu kradzieży wyszedł z domu i przez długi czas nie wracał. Wkrótce wyszło na jaw, że skradzione pieniądze przeznaczył na alkohol.

Rozpoznanie terenu przez miejscowych funkcjonariuszy pozwoliło na trafne wytypowanie miejsca, gdzie przebywał 63- latek. Sprawca kradzieży został zatrzymany przez pomiechowskiego dzielnicowego.

Nietrzeźwy mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha/ st. sierż. Damian Korbuszewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.