W środę (6.01) chwilę przed godziną 11 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na DK62 w Nowym Dworze Mazowieckim, na wysokości portu lotniczego. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe i Policję.

Po przybyciu pierwszych podmiotów ratowniczych zastano samochód marki Mercedes, który uderzył w drzewo. W pojeździe pozostał kierujący, który miał problemy z opuszczeniem pojazdu. W tym celu strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego, przy pomocy urządzeń hydraulicznych.

Samochód po wpadnięciu w poślizg wjechał w drzewo. Na miejscu zastano kierującego w pojeździe. Mężczyzna był przytomny. Działania Straży Pożarnej polegały na rozcięciu konstrukcji pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych i wydostaniu kierującego, którego przekazano zespołowi Ratownictwa Medycznego – mówi naszej redakcji mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu działały 2 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Ratownictwo Wodne i OSP Zakroczym.

Kierujący mercedesem 36-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, jadąc od strony Zakroczymia w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu, następnie uderzając w drzewo. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierujący z urazem kończyny dolnej został przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.