Odpust w zakroczymskim klasztorze Kapucynów

W środę (2.08) w zakroczymskim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów uroczyście obchodzono święto Matki Boskiej Anielskiej. Uroczystą Mszę Świętą odprawił gwardian O. Wojciech Sugier OFMCap. Słowo Boże do wiernych skierował O. Juliusz Pyrek OFMCap.

Mieszkańcy Zakroczymia jak i okolicznych miejscowości co roku 2 sierpnia przybywają do zakroczymskiego klasztoru na uroczystości odpustowe. W uroczystej Eucharystii udział wzięli również kapłani z sąsiednich parafii: Zakroczym, Pomiechowo, Malużyn i Modlin Stary.

Wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Początkowo odpust Porcjunkuli można było uzyskać tylko jednego dnia w roku – 2 sierpnia. Obecnie odpust ten można uzyskać przy każdorazowym nawiedzeniu kościółka Porcjunkuli w Asyżu oraz dnia 2 sierpnia, w święto Matki Bożej Anielskiej, w każdym kościele franciszkańskim i parafialnym.

Tradycyjnie w Zakroczymiu z racji odpustu na ulicy O. Honorata Koźmińskiego rozstawione zostały odpustowe stragany z petardami, obwarzankami czy watą cukrową oraz zabawkami dla dzieci.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.