Pijana ruszyła spod sklepu, zatrzymali ją dzielnicowi

W poniedziałek (26.12) wieczorem, nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-latkę. Kobieta wyjechała z parkingu przed sklepem monopolowym. Była nietrzeźwa. W organizmie miała 2 promile alkoholu. Straciła już prawo jazdy. Grozi jej też kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

Dwóch dzielnicowych, pełniących nocną służbę na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, zauważyło na ul. Warszawskiej forda. Pojazd właśnie wyjechał z parkingu przed sklepem nocnym. Uwagę mundurowych zwróciło to, że kierowca co chwilę zmieniał światła z pozycyjnych, na drogowe i mijania. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedziała 28-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jej wygląd wskazywał, że prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Przeprowadzone alcosensorem badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 2 promile alkoholu. Początkowo kobieta twierdziła że piła dzień wcześniej, później jednak przyznała, że tego dnia piła alkohol, a następnie wsiadła za kierownicę. Dzielnicowi zatrzymali 28-latce prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny apelują o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego wcześniej alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność, która może kosztować zdrowie lub życie swoje, albo innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.