Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pijana wjechała do rowu na oczach policjantów

W piątkową noc policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali mieszkankę Warszawy, która doprowadziła do zdarzenia drogowego. Okazało się, że kobieta jest pijana. W wydychanym powietrzu miała 2,5 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierujących często są tragiczne w skutkach. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

17 lutego 2023 r. chwilę przed godz. 22:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali rejon drogi nr 62 w gminie Zakroczym. Na wysokości Ostrzykowizny zauważyli jadącą przed radiowozem dacię. W pewnym momencie, na łuku drogi, kierująca straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu.

Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz i ruszyli jej z pomocą. Na szczęście siedzącej za kierownicą kobiecie nic się nie stało. Już na początku interwencji funkcjonariusze zauważyli, że 63- latka dziwnie się zachowuje, a gdy podeszli bliżej wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkanka Warszawy jest kompletnie pijana. W wydychanym powietrzu miała 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczyła, że wcześniej wypiła szklankę rumu.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i przewieźli ją do nowodworskiej komendy, a pojazd, który prowadziła przekazali. Teraz 63- latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.