Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pijany i agresywny pasażer na lotnisku

W sobotę po raz kolejny funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin podejmowali interwencję wobec awanturującego się podróżnego. To już 15 tego typu interwencja w tym roku na nowodworskim lotnisku. W zdecydowanej większości problematyczni podróżni byli pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zostali wezwani do mężczyzny, który wszczął awanturę w strefie zastrzeżonej, na wysokości kontroli bezpieczeństwa, nowodworskiego terminala. Podróżny prawdopodobnie wyładowywał swoją frustrację po tym, jak spóźnił się na samolot do Liverpoolu. Mężczyzna nie stosował się do przepisów zarządzającego lotniskiem. Pod nadzorem funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej, którzy zostali wezwani na miejsce, podróżny opuścił strefę zastrzeżoną terminala. Jednak po przejściu do strefy ogólnodostępnej udał się do baru, gdzie stracił równowagę i poprzewracał krzesła oraz stolik. Funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili podróżnemu uwagę na niestosowne zachowanie, na co podróżny zareagował agresywnie używając słów powszechnie uznanych za obraźliwe. 25 – latek został pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku niepodporządkowania się wydawanym przez funkcjonariuszy SG poleceniom. W związku z dalszym agresywnym zachowaniem, niewykonywaniem poleceń i w trosce o bezpieczeństwo podróżnych jak i jego samego, funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i dźwigni transportowych, w celu doprowadzenia go do pomieszczeń służbowych. Z uwagi na wyraźnie wyczuwalną woń alkoholu i problemy z utrzymaniem równowagi, mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik pomiaru 1,14mg/l. Dlatego na podstawie art. 40 ust.1 i 2 ustawy z dnia 26.10.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi 25-latek został doprowadzony do PdOZ przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki w celu wytrzeźwienia. Mężczyźnie wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w PSG Warszawa-Modlin.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.