Nowy Dwór Maz: Kradli paliwo z budowy

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież oleju napędowego z terenu budowy drogi. 38-letni Jarosław T., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, oraz 28-letni Robert Ł., mieszkaniec powiatu legionowskiego, usłyszeli zarzuty. Pierwszy kradzieży z włamaniem i jego usiłowania, a drugi usiłowania kradzieży z włamaniem i paserstwa. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po południu, policjanci nowodworskiej prewencji patrolowali rejon budowy ul. Warszawskiej. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla z podniesioną klapą bagażnika, który stał przy dystrybutorze paliwa. Funkcjonariusze natychmiast postanowili sprawdzić zastałą sytuację.

Kiedy podjechali na miejsce zobaczyli jak dwóch mężczyzn tankuje paliwo do plastikowych baniek. Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia, rozpytując osoby. Mężczyźni twierdzili, że mają zgodę kierownika budowy na pobieranie paliwa z dystrybutora oraz dostęp do niego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że takiej zgody nie było. 38-letni Jarosław T. i 28-letni Robert Ł. zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił zatrzymanym postawić zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem bez mała 200 litrów paliwa. W toku dalszych czynności okazało się, że prawdopodobnie 38-latek trzy dni wcześniej dokonał kradzieży z włamaniem do tego samego dystrybutora, skąd pobrał około 150 litrów oleju napędowego, który następnie miał sprzedać koledze. Obaj mężczyźnie , po złożeniu wyjaśnień, skorzystali z przysługującego im prawa i poddali się dobrowolnie karze.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.